kosmetyki do zadań specjalnych

Kosmetyki do zadań specjalnych

Czasami zdarzają się sytuacje, w których zwykłe produkty przeznaczone “dla każdego” nie zdają egzaminu i nie rozwiązują naszych problemów. W takich sytuacjach sięgnąć należy po bardziej specjalistyczne środki, swoistych superbohaterów wśród kosmetyków.

Kosmetyki na rozstępy

Pierwszą kategorią kosmetyków do zadań specjalnych są produkty przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz po ciąży. Z okresem tym wiąże się często powstawanie rozstępów. Można ich jednak uniknąć, stosując mocno odżywcze kosmetyki z dobrym składem. Podstawą jest jednak, aby o odpowiednią pielęgnację zadbać, zanim jeszcze na naszej skórze pojawią się te nieestetyczne “pręgi”.

Jeśli wiemy, że mamy skłonności do powstawania rozstępów, możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w trakcie ciąży one również się pojawią. Produkty na rozstępy nie zawierają żadnych magicznych specyfików, a jedynie mocno odżywcze substancje pomagające skórze goić rany. Dlatego nie ma przeciwwskazań do stosowania ich nawet na zdrową skórę. Mimo iż kosmetyki na rozstępy dedykowane są zwykle kobietom w ciąży, nie ma problemu w tym, aby stosowali je także np. przez mężczyźni, jeśli również pojawiają się u nich rozstępy.

To, co warto jednak wiedzieć to fakt, że tego typu preparaty mogą zadziałać jedynie na rozstępy niewygojone, czyli te czerwonofioletowe. Jeśli pręgi są białe, oznacza to, że są już po prostu bliznami. Z racji tego, że rozstępy są właśnie swego rodzaju bliznami, w ich zagojeniu pomóc nam mogą także specjalne środki na blizny dostępne w aptece.

Kosmetyki przeciwtrądzikowe

Kolejnym rodzajem specjalnych kosmetyków są produkty stosowane do walki z trądzikiem. Wiele z nich dostępnych jest tylko w aptece na receptę, istnieją jednak również środki dostępne dla wszystkich. Mogą one być przeznaczone do stosowania na całą twarz jak i punktowo na konkretne zmiany skórne. Kosmetyki takie mają zwykle działanie oczyszczające lub wysuszające oraz antyseptyczne.

Kosmetyki dla skóry przesuszonej

Na drugim biegunie, jeśli chodzi o problemy skórne znajdziemy problemy z przesuszającą się i łuszczącą skórą, jak to ma miejsce np. w przypadku atopowego zapalenia skóry. Tutaj również większość produktów dedykowanych tym problemom znajdziemy w aptece, istnieją jednak wyjątki. Tego typu produkty mają za zadanie mocno nawilżyć oraz natłuścić skórę, aby zapewnić jej ochronę przed warunkami zewnętrznymi.

Pamiętajcie, że aby sięgać po kosmetyki specjalistyczne związane z poważnymi problemami skórnymi i chorobami, nawet jeśli nie są one na receptę, warto sięgać po kontakcie i konsultacji z lekarzem, który pomoże wam je dobrać oraz oceni czy rzeczywiście są wam one potrzebne.