kosmetyki do oczu brwi i ust

Kosmetyki do makijażu oczu, brwi i ust

Oczy są zwierciadłem duszy, a krwistoczerwone usta potrafią przykuć niejedno spojrzenie. Są to najbardziej zwracające uwagę punkty na twarzy. Nic więc dziwnego, że to na ich makijaż rezerwujemy sobie często najwięcej czasu. Mnogość kosmetyków, które pomogą nam uwydatnić ich atuty jest zadziwiająca.

Kredki do oczu

Zacznijmy od oczu. W starożytnym Egipcie podkreślano je za pomocą kohla, czyli substancji barwiącej na czarno. Kohle kupić możemy również dzisiaj w formie kredki. Poza nimi istnieje cała gama kredek do oczu w przeróżnych odcieniach, których używać możemy na naprawdę wiele sposobów. Zastosować możemy je do wykonania na oku kreski, podkreślenia linii wodnej oka, ale także jako bazy np. pod cienie do powiek.

Cienie do powiek i bazy pod cienie

Jeśli o cieniach mowa, mogą to być produkty płynne jak i bardziej kremowe. Jest to rodzaj produktu, wśród którego mamy największy wybór zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i stopień krycia czy wykończenia. Obecnie nawet tańsze firmy oferują świetnej jakości cienie, jednakże, aby wzmocnić ich kolor oraz zapewnić im trwałość na długie godziny, warto użyć bazy pod cienie. Może to być wspomniana już wcześniej kredka, ale także specjalne bazy - kolorowe lub bezbarwne. Te z kolorem sprawdzą się szczególnie u osób, których naturalne powieki są dość ciemne lub widoczne są na nich żyłki.

Brokaty i kleje do brokatu

Aby uzyskać ciekawy efekt na powiekach nie jesteśmy jednak zdani jedynie na cienie. Do dyspozycji mamy również np. brokaty. Należy wybierać te przeznaczone do stosowania na twarzy, ponieważ mają niewielkie i łagodnie zakończone drobinki, które nie wyrządzą nam krzywdy, nawet jeśli wpadną nam do oka. Takie ozdoby nakładamy przy użyciu specjalnego kleju do brokatu.

Eyelinery

Kolejnym krokiem w makijażu oka może, choć nie musi, być kreska eyelinerem lub kredką. Wykonanie jej wymaga pewnej wprawy i znajomości budowy swojego oka, ponieważ zrobienie symetrycznych linii na obu powiekach nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest to jednak umiejętność, której można się nauczyć, a z pomocą przychodzi wiele internetowych poradników i tutoriali.

Tusze do rzęs

Ostatni etap makijażu oka to zadbanie o jego oprawę, jaką są rzęsy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że używamy w tym celu tuszu do rzęs, inaczej maskary. Przed wytuszowaniem dobrze jest podkręcić rzęsy zalotką, dzięki czemu wydadzą się dłuższe i ładniejsze. Możemy także skorzystać ze sztucznych rzęs, które przyklejamy po wytuszowaniu tych naturalnych. Ten krok również wymaga wiele wprawy, ale warto wykorzystać go na większe okazje.

Produkty do brwi

Jest jeszcze jeden element udanego makijażu, który bardzo często jest pomijany, a ma ogromne znaczenie w odbiorze drugiej osoby. Są to brwi. Stanowią one swoistą ramę twarzy, dlatego dobrze jest nie tylko zadbać o ich regulację, ale także o podkreślenie. Nie każdemu podobać się muszą idealnie wyrysowane niczym od linijki brwi, jednak delikatne wzmocnienie ich koloru i wyrównanie linii sprawia, że wydają się bardziej zadbane i pasują do całości.

W tym celu użyć możemy specjalnych kredek do brwi, cieni, flamastrów czy produktów w żelu lub kremie. Wybór formy produktu jest raczej kwestią preferencji - wybierzmy po prostu to, co nie sprawia nam trudności w używaniu. Oczywiście, w celu podkreślenia brwi można stosować kosmetyki do oczu, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu ich koloru. Kosmetyki stworzone specjalnie do brwi zazwyczaj mają dobrze dobrany, dość chłodny i stonowany odcień, dlatego są “bezpieczniejsze” dla osób, które nie mają doświadczenia w dobieraniu odcieni.

Oprócz wymienionych wcześniej produktów możemy się także zdecydować na żel utrwalający, czyli kosmetyk mający za zadanie ułożyć i utrwalić włoski. Jego działanie porównać możemy do żelu do włosów. Żele do brwi mogą być zupełnie bezbarwne i służyć tylko poskromieniu włosków, ale mogą również zawierać barwnik.

Pomadki i błyszczyki do ust

Kolejnym ważnym elementem naszej twarzy są usta. Do ich podkreślania służą zazwyczaj pomadki. Mogą mieć one formę płynną albo w sztyfcie. Główną różnicą między dostępnymi na rynku pomadkami, poza kolorem, jest ich wykończenie. Znajdziemy więc produkty całkowicie matowe, ale również satynowe lub odbijające światło błyszczyki. Istnieją nawet pomadki metaliczne, które mają tworzyć na ustach wręcz lustrzaną taflę. Kolory wahają się zwykle wokół odcieni bliskich naturalnemu, czyli różach i czerwieni, w ostatnich latach jednak na rynku pojawiła się cała masa zupełnie nietypowych kolorów takich jak granatowy, żółty, niebieski czy czarny. Aktualnie nie ma w tej kategorii właściwie żadnych ograniczeń. Oprócz klasycznych pomadek i błyszczyków istnieją również lakiery do ust i tinty.

Konturówki do ust

W przypadku makijażu ust mamy wpływ nie tylko na kolor, ale także na kształt. Za pomocą konturówek, czyli specjalnych kredek do ust możemy nieznacznie zmienić naszą naturalną linię wargową. Musimy być przy tym jednak precyzyjni, a zmiany nie mogą być zbyt duże, gdyż będą się wtedy rzucać w oczy. Jest to dobry sposób na delikatne powiększenie ust lub zniwelowanie ich asymetrii bez ingerencji lekarskiej.

Mimo istnienia tak wielu kosmetyków, które mogą poprawić nasz wygląd oraz dają możliwość kreowania swojego wizerunku, warto pamiętać, że podstawą jest zawsze pielęgnacja. Na zadbanej skórze makijaż zawsze wygląda lepiej, a także dłużej się utrzymuje. Pamiętajmy o tym nie tylko przed ważnymi wydarzeniami, ale codziennie.