kosmetyki do golenia

Kosmetyki do golenia i zarostu

Zarost uznawany jest często za atrybut męskości. W ostatnich latach ponownie stał się bardzo modnym elementem wizerunku, co wzbudza entuzjazm również u wielu kobiet. Aby jednak odpowiednio zadbać o swoją brodę lub wąsy, należy stosować odpowiednie kosmetyki do jego pielęgnacji.

Kosmetyki do golenia

Większości tego typu produktów nikomu nie trzeba przedstawiać. Znajdziemy tutaj wszelkie pianki i kremy do golenia, które nakładamy na skórę pokrytą zarostem, aby następnie usunąć je wraz ze zgolonym za pomocą maszynki czy brzytwy zarostem. Są to produkty mocno pieniące się, a ich stosowanie zapobiega powstawaniu ewentualnych podrażnień i nadaje poślizg.

Produkty po goleniu

Wszelkiego typu wody po goleniu, wody kolońskie i inne są znane od pokoleń. Kosmetyki na bazie alkoholu mogą mieć jednak działanie drażniące, choć mogą też odkażać drobne zranienia. Ponadto, alkohol wysusza skórę, a nie jest to z pewnością efekt, który chcemy osiągnąć tuż po dość trudnym dla skóry przeżyciu, jakim jest golenie.

Aktualnie zaleca się raczej stosowanie kremów po goleniu, które oprócz przyjemnego zapachu mają na podrażnioną skórę działanie kojące.

Produkty do pielęgnacji zarostu

Poprzednie dwa rodzaje kosmetyków to opcje dla fanów gładkiej twarzy, ale także dla osób gustujących w bardziej wyszukanych rodzajach zarostu, które wymagają zgolenia części włosków. Czas więc na rozwiązania dla fanów brody i wąsów, niezależnie czy mówimy tu o stylizacji na drwala, czy tylko “trzydniowym” zaroście.

Przede wszystkim, włosy na dole twarzy, tak jak i te na górze, należy regularnie myć. Ma to szczególne znaczenie u posiadaczy bujnego i długiego zarostu. W ich przypadku ma on kontakt z ogromną liczbą przedmiotów oraz jedzeniem, a zwykłe umycie twarzy może nie być wystarczające. Warto więc poświęcić kilka minut dziennie na umycie brody stosując w tym celu środki przeznaczone do twarzy lub specjalne żele do brody.

Oprócz oczyszczania ważna jest pielęgnacja. Skóra pod zarostem bardzo często jest przesuszona i zaczyna się łuszczyć, co owocuje efektem “łupieżu na brodzie”. Nawilżajmy jednak nie tylko skórę, ale także same włoski. Będą dzięki temu miękkie oraz podatne na układanie.

Do nawilżania zarostu możemy stosować kremy, które stosujemy standardowo na twarz, ale również specjalne kremy i olejki do brody, zawierające składniki zmiękczające. Po zastosowaniu wszystkich produktów, wchodzących w skład naszej rutyny, należy specjalnym grzebieniem lub szczotką wyczesać zarost i uformować go tak, jak chcemy, aby się układał.

Przed wyjściem z domu możemy także sięgnąć po produkty do stylizacji, które utrzymają wykonaną przez nas fryzurę “w miejscu” i uodpornią ją na działanie czynników zewnętrznych takich jak wiatr, deszcz czy śnieg.

Jak więc widać, chociaż odpowiednia pielęgnacja zarostu zajmuje trochę czasu, nie potrzeba do niej setek produktów ani specjalistycznej wiedzy. Wprowadzenie jej w życie może za to sprawić, że długo zapuszczana i mizernie wyglądająca broda w końcu zacznie robić wrażenie.